Minoxidil - bivirkninger

En tråd i 'Tradisjonell behandling' startet av SweetSeventeen, 6 Aug 2016.

  1. SweetSeventeen

    SweetSeventeen Nytt Medlem

    Innlegg:
    9
    Liker mottatt:
    0
    annonse:

    Hei. Jeg startet Minoxidil for cirka tre uker siden, og tror jammen jeg har fått noen bivirkninger.

    Før det første føler jeg meg litt tett/susete, men dette kan også være søvnmangel. For det andre virker ansiktet mitt mer "posete" enn før. Ringer under øynene, f.eks.

    Det som skremmer meg enda mer er en antydning til rynker i pannen. Ikke veldig mye, men helt klar tydeligere enn før.

    Jeg kan ha vært litt sløv med dosering, og det er mulig noe har rent litt ned i pannen. I tillegg bruker jeg fingertuppene, og mye legger seg i håret og dras derfor ut i hendene.

    Noen tips? Lurt å bruke latex-hansker? Vil disse bivirkningene gå vekk med tid? Noen som har opplevd det samme?

    Skal prøve å være litt mer nøye/forsiktig, så skal jeg holde dere oppdatert.
     
    #1
     
    : Bivirkninger
  2. Finasteride

    Finasteride Supermoderator

    Innlegg:
    1.028
    Liker mottatt:
    116
    Minoxidil kan ha bivirkninger som du beskriver. Vask alltid hendene rett etter påføring. Ringer rundt øyne, pandaøyne er heller ikke unormalt med Minoxidil. Prøv å holde deg til anbefalt dose og ikke overdoser. Ikke la det renne ned i pannen din. Du kan prøve latex hansker om du ønsker det. Hva du mener med tett/susete forstod jeg ikke helt. Det kan være som du sier pga. søvnmangel. Bivirkningene vil trolig ikke bli mindre med tida (med mindre du endrer dose).
     
    #2